Ve Valašských Kloboukách začala proměna Domu na rohu na moderní podnikatelskou zónu

10.06.2020 07:45

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Ve Valašských Kloboukách odstartovala jedna z nejvýznamnějších a dlouho očekávaných investičních akcí.

„Největší brownfield ve středu města, Dům na rohu, se změní v moderní centrum s atraktivními prostory pro podnikání. Rekonstrukci hrubé stavby na nároží ulic 2. května a Československé armády podpoří Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Náklady přestavby dosáhnou 21,4 milionu korun a dotace pokryje 85 % z této částky. Práce potrvají do října roku 2021,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

„Kompletní rekonstrukcí Domu na rohu se konečně uzavře neutěšený osud nikdy nedokončené chátrající stavby, která od roku 1998 hyzdila vjezd do městského centra. V objektu vybudujeme zónu pro komerční využití, v níž najdou své nové sídlozejménafirmy s inovačním a růstovým potenciálem. Příprava projektu nám zabrala dva roky,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

„Investice je pro nás významnou formou podpory podnikatelského prostředí a zaměstnanosti. Z celkových nákladů převyšujících 21milionů korunnám podstatnou část, tedy více než 18 milionů, pomůže spolufinancovat Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR z programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů.Dotace 85 % se vztahuje rovněž na pokrytí přípravy projektové dokumentace a související technické činnosti,“ prohlásila starostka a dodala, že na odkup objektu město už loni vynaložilo 6,3 milionu korun.

K předání staveniště došlo v pondělí 8. června za účasti zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, tvůrců nové podoby Domu na rohu ze studia Jan Hanousek Architekti, zástupce projektové kanceláře ACCON a představitele realizační firmy DRGA stavební společnost.

„V novém podnikatelském centru vznikne zhruba 550 metrů čtverečních komerčních ploch, další prostory budou společné. Už nyní evidujeme zájem ze strany podnikatelů v různých oborech od informačních technologií až po kreativní průmysl. Veřejnost i turisté jistě uvítajíotevřený hub s vyhlídkovou a pobytovou terasou, kde bude možnépořádat různé akce, školení, svatby či oslavy,“ uvedl Petr Kozel, jednatel Valašskoklobouckého podnikatelského centra, které bude mít správu nové zóny na starosti.

Čtyřpatrový objekt, který byl původně projektován jako administrativní budova a posléze polyfunkční dům, zásadně změní svůj vzhled navenek i dispoziční řešení v interiérech. „Stavební práce se projeví ve snížení celkové výšky domu a změnách jeho objemu. Dojde k úpravám nosných i nenosných částí konstrukce, bude se instalovat výtah a změní se vnitřní členění místností. Kancelářské prostory doplní i další vybavenost, zasedací místnost, kuchyňky i technické zázemí. V podkroví po odstranění původních bytových jednotek vznikne prostor se vstupem na terasu a plochou střechu,“ popsala Lenka Zvonková.
Zdroj: MěÚ Valašské Klobouky

Původní vzhled domu a jeho budoucí podoba