Ve Valašském Meziříčí startuje 13. ročník Chaverutu

18.02.2017 10:02

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Ve Valašském Meziříčí startuje v neděli 19. února 13. ročník programů věnovaných Izraeli pod názvem Chaverut-Přátelství. „První akcí je vernisáž výstavy Anna Franková Odkaz pro současnost. Chaverut připravilo město Valašské Meziříčí ve spolupráci s českou pobočkou Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ),“ sdělil mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.
Chaverut zahájí v neděli 19. února v 15:30 hodin vernisáž výstavy Anna Franková - Odkaz pro současnost. Výstava pořádaná ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze, oddělením pro vzdělávání a kulturu, představuje příběh Anny Frankové a její rodiny zasazený do kontextu světových událostí a historie holocaustu s přesahem do současných témat. Výstava proběhne v Muzejním a galerijním centru zámku Žerotínů a potrvá do 19. března. V rámci vernisáže proběhne komentovaná prohlídka s ředitelem Židovského muzea v Praze Leo Pavlátem. Vystoupí žáci ZUŠ Alfréda Radoka.
Současně probíhá v divadelní kavárně kulturního zařízení výstava Židovští uprchlíci z arabských zemí. Panelová výstava přibližuje  historické osudy izraelského národa a formování státu Izrael a integraci arabských Židů a koná se pod patronací Mezinárodního  křesťanského velvyslanectví Jeruzalém. Výstava potrvá do 12. března.
Vlastimil Langer