Ve Slavičíně zmizely za noc dvě Octavie

11.01.2018 12:02

SLAVIČÍN - O krádež tří osobních vozidel značky Škoda Octavia Combi se pokusil dosud neznámý zloděj v noci z úterý na středu 10. ledna ve Slavičíně. „Dvě vozidla zmizela, třetí se lapkovi ukradnout nepodařilo, tak ho alespoň poškodil. Celková škoda se vyšplhala na 424 tisíce korun,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Zmizení první Škody Octavia zjistil její čtyřiačtyřicetiletý majitel v úterý 9. ledna krátce před šestou hodinou ráno. Škoda způsobená krádeží vozidla se vyšplhala na více než čtvrt milionu korun.
„O tom, že před domem nestojí vozidlo, které tam v úterý kolem půl osmé večer zaparkoval, se osmatřicetiletý majitel dozvěděl po dvanácti hodinách. Ve vozidle měl uložené osobní věci včetně dokladů a platební karty. S vozidlem ukradl zloděj také nářadí, které měl majitel v kufru. Celková škoda činí více než sto šedesát tisíc korun,“ řekla k druhé krádeži policistka.
O třetí krádež se zloděj pokusil také ve Slavičíně. Tentokrát se mu však Škodu Octavii ukrást nepodařilo. Odcizil vložku spínací skříňky, čímž způsobil majitelce škodu asi za deset tisíc korun.
Policisté a kriminalistický technik odebrali na všech místech stopy a po pachateli pátrají. Případy šetří jako krádež, neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
„Jakékoli poznatky k podezřelým osobám, které se pohybovaly v noci z úterý na středu ve Slavičíně na obou sídlištích, přivítají policisté na lince tísňového volání policie – 158,“ dodala Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ