Vánoční strom na Masarykově náměstí se rozsvítí v pátek 27. listopadu

23.11.2020 07:34

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Rožnovské Masarykovo náměstí od čtvrtku 19. listopadu zdobí vánoční strom, který letos pochází z rožnovské lokality Sladské. „Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a také rozsvícení Betlému karpatského lidu se uskuteční v pátek 27. listopadu od 16.30 hodin, samotný akt rozsvícení je plánován na 17.30 hodin. Zajištěno je živé vysílání od vánočního stromu do kabelové televize TV Beskyd a program bude možné sledovat také online na webových stránkách www.tvbeskyd.cz,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.
Rozsvícení vánočního stromu a spolu s ním i Betlému karpatského lidu je v Rožnově tradiční součástí předvánočního období. Vzhledem k aktuální situaci je nově zajištěno živé vysílání od vánoční stromu, kdy mohou celý doprovodný program diváci zhlédnout v kabelové televizi TV Beskyd či online. „Doprovodný program ke slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu začne v pátek 27. listopadu v 16.30h. Program je připravený T- klubem – kulturní agenturou a diváci se mohou těšit na Jiřího Hausera s Divadlem V batohu s pohádkou Čekání s anděly na Ježíška. Následně vystoupí zpěvačka a režisérka Marta Santovjáková Gerlíková, která přednese Vánoční příběh. V rámci doprovodného programu také vystoupí Ludmila Vašková, která nejen že zazpívá, ale také poví, jak vznikal Rožnovský Betlém,“ přiblížila tisková mluvčí.
„Rozsvícení vánočního stromu a zároveň doprovodný program je tvořen především pro děti, a ani letos jsem je nechtěli připravit o tu radost z předvánočního období. I z tohoto důvodu je program zaměřen především pro ně a přizpůsobili jsme tomu i moderátory. Letos to budou žáci Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm. Věřím, že si v pátek 27. listopadu rodiče s dětmi tento program pustí v televizi nebo online, a prožijeme tak společně na dálku tento pěkný předvánoční moment,“ dodal ředitel kulturní agentury Jakub Sobotka. Před samotným rozsvícením vánočního stromu, které je naplánováno na cca 17.30h vystoupí s proslovem vedení města, zástupci katolické a evangelické církve a také ředitel Národního Valašského muzea v přírodě.
Při rozsvícení stromu se rozzáří 24 světelných girland, které obsahují celkem 4 800 LED diod. Kromě vánočního stromu je součástí výzdoby Masarykova náměstí také 107 prvků převěsů a girland, které budou pověšeny po celém obvodu náměstí a jejich rozvěšování již začalo. Vánoční osvětlení ozdobí také ulici Lázeňskou a lávku pro pěší u Společenského domu, spuštěno bude všechno souběžně s rozsvícením vánočního stromu v pátek 27. listopadu.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Rožnov pod Radhoštěm