Vánoční strom letos rozsvítí v Hulíně „online“

22.11.2020 07:47

HULÍN - Slavnostní rozsvěcení Vánočního stromu města Hulína bude letos „online.“ Což znamená, že se uskuteční bez diváků a účinkujících na náměstí Míru, kde bude opět postaven, zájemci však budou moci sledovat tuto tradiční událost prostřednictvím kamerového přenosu, který bude vysílán na webových stránkách města www.hulin.cz a facebookových profilech města a Městského kulturního centra. Rozsvěcení vánočního stromu je naplánované na pátek 27. listopadu, program bude zahájen v 16.50.
Oblíbené setkání u rozsvěcování vánočního stromu radnice zrušila kvůli nepříznivé epidemiologické situaci a vládním nařízením souvisejícím s pandemií onemocnění COVID-19, která vylučují shromažďování velkých skupin obyvatel. „Všechny nás to mrzí, neznám asi nikoho, kdo by se na rozsvěcování vánočního stromu netěšil. V zájmu zdraví nás všech a snahy porazit ten otravný virus je ale nutné epidemiologická opatření bezvýhradně respektovat, s naději, že se příští rok vrátí život k normálu. Budeme rádi, pokud si co nejvíce našich občanů užije rozsvěcení vánočního stromu prostřednictvím internetovému přenosu, který nás, byť na dálku, společně propojí,“ vzkázal Roman Hoza, starosta města Hulína.
Rozsvícení vánočního stromu doprovodí program, jehož součástí budepromítání fotografií z těchto akcí z minulých let. Se svými zdravicemi se také na diváky obrátí starosta Roman Hoza a místostarosta Jiří Schaffer. „Samotné rozsvícení vánočního stromu si budou moci lidé odpočítat ve svých domovech, a ti, co bydlí na náměstí Míru, v oknech svých bytů. Věříme, že dokážeme společně vytvořit tu správnou slavnostní atmosféru, a to i přesto, že se tentokrát nepotkáme,“ prohlásil Jiří Schaffer.
Letošním Vánočním stromem města Hulína bude smrk, radnice jej dostala darem od nedaleké obce Skaštice. O jeho nastrojení se postará městská společnost KOMBYT, která již v těchto dnech vánočně zdobí vybrané budovy v majetku města a veřejné osvětlení.

Zdroj a foto: Měú Hulín