Vánoční sbírka vynesla žákům speciální školy a dětskému domovu 24.868 korun

11.01.2019 07:58

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížané i návštěvníci města loni podpořili dvě neziskové organizace ve vánoční sbírce částkou 24.868 korun.

„Peníze z pokladniček, které byly umístěné pod vánočním stromem na Velkém náměstí, půjdou spolku Korálky, který pomáhá zdravotně postiženým dětem, a Dětskému domovu Kroměříž,“ sdělil tiskový mluvčí kroměřížské rad nic e Jan Vondrášek.

„Dětský domov měl v kasičce 9123 korun a Korálky 15.745 korun,“ uvedla Petra Dolečková z finančního odboru kroměřížské radnice. Korálky peníze využijí především k hrazení nákladů na zabezpečení dopravy žáků do ZŠ a MŠ speciální v Kroměříži. Dětský domov by ze sbírky rád financoval dětem jazykové kurzy a také sportovní, zájmovou a kulturní činnost.

Spolek Korálky a Dětský domov Kroměříž patří mezi tradiční příjemce peněz z vánoční sbírky. Za posledních pět let bylo nejvíce vybráno v roce 2015, a to 27.807 korun. V roce 2017 lidé do pokladničky vhodili celkem 27.180 korun.

Ilustrační foto: Archiv KNZ