Vánoční program v Kroměříži se vrací na Velké náměstí

03.10.2020 18:50

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížané i návštěvníci města se mohou po několika letech opět těšit na vánoční program na Velkém náměstí. Pokud záměr nezhatí protiepidemiologická opatření, radnice lidem nabídne nový koncept Vánoc.
„Počítá s inovací světelné výzdoby, programu i prodejních stánků. Věřím, že uspokojí potřeby občanů města i přilehlého regionu,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Vánoční trhy nazvané Šťastné a veselé se letos uskuteční ve dnech 11. až 22. prosince.
Lidé se mohou těšit na stylovou světelnou výzdobu s nejmodernějšími LED prvky, každodenní pestrý kulturní program a přibližně na dvě desítky jednotně vyzdobených prodejních stánků se sortimentem zaměřeným na dobré jídlo, pití a drobné zboží spojené s Vánocemi.
„I nadále chceme usilovat o zachování komorní a rodinné adventní atmosféry, jak tomu bylo v případě Adventu na radnici, takže chybět nebudou ani další drobné vánoční prvky pro radost návštěvníků,“ dodala místostarostka Daniela Hebnarová.
V posledních čtyřech letech pořádalo město o Vánocích výše zmíněnou akci Advent na radnici. Loni ve svých prostorách připravil adventní program i Dům kultury v Kroměříži, který se letos bude podílet na zajištění trhů na Velkém náměstí. Měly by zde být minimálně tři následující zimy.
„Rádi bychom, aby adventní aktivity v Kroměříži byly srovnatelné se standardem jiných měst i se současnými trendy,“ uzavřel vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.
Konkrétnější informace k programu i podobě vánočních trhů bude radnice zveřejňovat postupně v dalších týdnech.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Kroměříž