Vánoční jarmark v areálu Dřevěného městečka

08.12.2017 10:47

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Neopakovatelnou atmosféru vánočních zvyků na Valašsku budou moci zažít návštěvníci v sobotu a neděli 9. a 10. prosince. „Do areálu Dřevěného městečka zamíří stovka tradičních lidových výrobců, mikulášská družina z Valašských Klobouk a ze Zděchova, lucky ze souboru Radhošť. V kuchyni fojtství budou tetičky drát peří a vařit štědračku. V bohatém vánočním programu se představí folklorní soubory s pásmem koled a písní,“ sdělila tisková mluvčí muzea Pavlína Polášková .
„Přijďte se zastavit v adventním čase a připomeňte si zapomenuté vánoční zvyky na Valašsku. Během slavnostního zahájení proběhne křest knihy „Jiskřičky naděje: Vzpomínky Jiřiny Gryczové – Koláčkové“, kterou Valašské muzeum vydalo ve spolupráci s Valašským muzejním a národopisným spolkem. Jde o přepis rukopisné knihy rodačky z pasek na pomezí Horní, Prostřední Bečvy a Solance. Jiřina Gryczová, rozená Koláčková vzpomíná na své mládí a život na Valašsku i na svůj dlouhý a pestrý život učitelský,“ pozval Jindřich Ondruš, ředitel muzea.
Po oba dny se návštěvníci mohou těšit na oživené expozice Valašské dědiny. Zvídavým návštěvníkům představíme vánoční zvykosloví, s panem učitelem si zazpíváme koledy ve staré škole, hospodyně Vás naučí péct a zdobit perníčky a své výrobky a práci nám ukáže i pan kovář. To je jen malý výčet činností, které budou k vidění. Sobotní program bude odlišný od nedělního. 
Vstupenky na jarmark je možné zakoupit v předprodeji na pokladnách v objektu Sušák.

Bližší informace k akci naleznete zde.

Vlastimil Langer
Foto: www.vmp.cz