Valmez loni hospodařil s přebytkem téměř 40 milionů korun

26.01.2022 12:29

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Loňský rok byl vzhledem k růstu inflace, cen energií či stavebních materiálů a prací náročný nejen pro běžné občany, ale také města. „Přesto se valašskomeziříčské radnici podařilo hospodařit s přebytkem přes 39,6 milionu Kč, aniž by musela rušit významné investiční akce,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
V roce 2021 zahájilo Valašské Meziříčí kompletní rekonstrukci náměstí a stavbu nového bazénu na místním koupališti v souhrnu za 110 milionů korun. „Podařilo se nám také dokončit revitalizace všech našich velkých sídlišť, zateplit a zvětšit mateřskou školu Seifertova či rozšířit cyklochodník a parkoviště v ulici Žerotínova. Samozřejmostí byly běžné opravy chodníků a komunikací v centru města i našich místních částech a další investice,“ vypočítal starosta Robert Stržínek s tím, že město navíc zakončilo loňské hospodaření v plusu.
„Příjmy rozpočtu činily na konci roku více než 619 milionů a výdaje jen 579,4 milionů korun. Výrazný podíl na tom měla zejména naše dlouhodobá odpovědná rozpočtové politika a také přijatá úsporná opatření,“ pochvaloval si Stržínek.
Podle slov valašskomeziříčského starosty přistoupilo město obdobně také k přípravě rozpočtu na rok 2022, který zastupitelé schválili loni v prosinci loňského roku. „Musím poděkovat všem vedoucím odborů, kteří ve svých rozpočtech zodpovědně hledali úspory. Navíc díky tomu, že jsme proti předpokladům loňský rok zakončili s přebytkem více než 39,6 milionu korun, nemusíme čerpat původně plánovaných 11 milionů z Fondu obnovy majetku. Zde nám tak zůstává částka 53,5 milionu uspořená na budoucí důležité investice, jimiž jsou zejména dopravní terminál a nový městský úřad v areálu bývalé Křižanovy pily,“ vysvětlil Robert Stržínek.
„V rámci lednového mimořádného jednání zastupitelstva se budeme bavit také o dalších investicích a projektech, které bychom letos mohli díky zmíněnému přebytku uskutečnit,“ zakončil starosta.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Foto radnice: Archiv SNZ