Valašskomeziříčské mateřinky zapsaly 208 dětí

10.06.2020 09:32

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Stejně jako v případě základních škol, tak i zápisy do mateřských musely letos proběhnout bez osobní účasti dětí.

„Zápisy do sedmi mateřských škol, které zřizuje město Valašské Meziříčí, proběhly v polovině května. Konaly se na základě podkladů dodaných zákonnými zástupci a bez osobní účasti dětí v mateřinkách,“ informoval tiskiový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Pro školní rok 2020/2021 přijaly naše mateřské školy všechny zapsané děti ve věku od tří do pěti let, celkem jich je 208. Evidujeme také 34 takzvaných neumístěných žádostí, v tomto případě se jedná o děti dvouleté nebo takové, jejichž rodiče si podali přihlášku do více mateřinek. Zároveň máme stále ještě k dispozici 17 volných míst v mateřských školách Vyhlídka, Bynina a Hrachovec,“ shrnula místostarostka Yvona Wojaczková.

Město Valašské Meziříčí zřizuje sedm mateřských škol – Hrachovec, Kraiczova, Křižná, Podlesí-Bynina, Seifertova, Štěpánov a Vyhlídka. Ve městě působí také Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené (zřizovatel Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy) a speciální Základní škola a Mateřská škola Valašské Meziříčí (zřizovatel Zlínský kraj).
Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Ilustrační foto: Archiv KNZ