Valašské záření nabídne No Name či Dana Bártu

25.07.2020 12:46

VSETÍN - Od pátku 11. září do soboty 12. září proběhne ve Vsetíně tradiční Valašské záření. Dvaadvacátý ročník multižánrového festivalu, který nabídne v centru města zábavu pro celou rodinu, pořádají Dům kultury (DK) Vsetín ve spolupráci s městem Vsetín.

Přípravu Valašského záření stejně jako veškeré ostatní dění v letošním roce komplikuje pandemie koronaviru. „Přestověříme, že festival proběhne bez výraznějších omezení. Každopádně ale budeme respektovat a dodržovat všechna opatření platná v daném období,“ uvedla ředitelka DK Petra Vaňková.

Festival jako obvykle nabídne dva dny plné koncertů, soutěží, výstav a filmových projekcí, jimiž ožívá celé centrum města. „Kromě známých umělců se divákům představí také regionální taneční, pěvecké a kulturní soubory i sportovní kluby. Na své si tak přijdou návštěvníci všech věkových skupin,“ dodal místostarosta Pavel Bartoň.

Hlavní program se bude opět odehrávat na dvou pódiích – na Svárově a Dolním náměstí. Prezentovat se na nich budou například místní základní školy, sportovní a kulturní organizace. V odpoledních a večerních hodinách se veřejnost může těšit na pestrou nabídku hudebních vystoupení. V pátek to budou například Docuku, Dareband, Old Skart, Mike Ross Band UK, Power 5 či Naty and Gets. Hlavními taháky na venkovních pódiích by ale v tento den měly být kapela Žlutý pes či skupina The People, jejíž vystoupení se ponese v duchu vzpomínky na nedávno zesnulou pěveckou legendu Karla Gotta.

„Největší hvězdou pátečního programu však bude bezesporu populární slovenská pop-rocková skupina No Name, která zahraje od 19 hodin ve velkém sále domu kultury. Vstupné v již zahájeném předprodeji činí 390 korun, v den konání akce pak 450 korun. Na balkon je cena jednotná 490 korun,“ přiblížila hlavní dramaturgyně programu Eva Hennelová s tím, že lístky lze zakoupit on-line na webu www.dkvsetin.cz.

I sobotní část programu nabídne na Svárově a Dolním náměstí spoustu zábavy pro všechny generace. Z hudebních interpretů se představí Koňaboj, Boršičanka Antonín Koníčka, Braagas, Naďa Urbánková se skupinou Bokomara, či místní mládežnická seskupení Docela a Ledaco. Ve večerním čase se o zábavu obecenstva postarají Queen revival, Bulletproof Puppets či hvězdný Dan Bárta s Illustratosphere. Závěr programu pak obstarají Darrock a Waťák.

Na letošním Valašském záření se ale můžete těšit i na bohatý doprovodný program. V centru města bude probíhat oblíbený jarmark, na náměstí Svobody si přijdou na své především děti, kino Vatra a Galerie Stará radnice zpřístupní zajímavé výstavy a po oba dny po setmění spustí svou projekci na Dolním náměstí letní kino.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Vsetín