Valašské Meziříčí zřídilo linku pomoci

19.10.2020 14:20

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Od úterý 20. října bude osamělým seniorům a osobám se zdravotním postižením každý všední den od 8.00 do 15.00 k dispozici telefonní linka pomoci.
„Na číslech 775 857 847 a 775 857 848 jim zaměstnanci města pomohou se zajištěním nákupů a dalších potřeb,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Osamělí senioři a lidé se zdravotním postižením, kteří nemají možnost zajistit si sami nákup základních potravin, drogerie, léků a zdravotnických potřeb, mohou od úterý 20. října podobně jako při jarní vlně koronaviru využít službu, která jim tyto potřeby obstará,“ řekla Jarmila Mužíková, vedoucí odboru sociálních věcí radnice.
„Pracovníci našeho odboru je vyslechnou a nákup zprostředkují pomocí dobrovolnického centra ADRA. Služba je zřízena pro občany města Valašské Meziříčí a jeho místních částí. Zajištění nákupu a jeho dovoz jsou bezplatné, hradí se pouze hodnota nákupu,“ vysvětlila vedoucí odboru.
„Uvedená telefonní čísla jsou osamělým seniorům a lidem se zdravotním postižením k dispozici také v případě zájmu o rozhovor o jejich dalších potřebách či strastech. Zaměstnanci odboru sociálních věcí si je rádi vyslechnou a nabídnou radu, na jakou další službu se mohou případně obrátit,“ dodala Jarmila Mužíková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv KNZ