Valašské Meziříčí zdobí nové trvalkové záhony

14.05.2020 14:08

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Na jaře příštího roku bude Valašské Meziříčí hostit významnou konferenci věnovanou výsadbě cibulovin ve veřejném prostoru.
„Její součástí budou také praktické příklady, které v ulicích našeho města postupně vznikají už od loňského roku,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

V pondělí 11. května zaměstnanci městem vlastněné společnosti Městské lesy a zeleň, s. r. o., Valašské Meziříčí vytvořili dva nové trvalkové záhony.
„Vznikly v blízkosti bývalé krásenské radnice a kruhového objezdu u Panáčka. V prvním případě se jedná o květinovou kombinaci, která bude nakvétat postupně během celého vegetačního období, v tom druhém pak o výsadbu temně fialové šalvěje vykvétající na začátku léta,“ představila novou výsadbu místostarostka Yvona Wojaczková s tím, že na podzim záhony doplní ještě cibuloviny vykvétající na jaře.
„Nové záhony doplňují pásy cibulovin kolem ulice Vsetínská, které letos poprvé krásně vykvetly. Společně pak poslouží jako příklad dobré praxe během konference Jarní slavnost cibulovin, která ve Valašském Meziříčí proběhne na jaře 2021. Pořadatelsky se na ní budou vedle města podílet také společnost Terracottem CZ, s. r. o. a Městské lesy a zeleň, s. r. o. Valašské Meziříčí,“ nastínila další plány místostarostka Wojaczková.

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí