Valašské Meziříčí nabízí roušky a dezinfekci ke koupi občanům

27.03.2020 09:41

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Celkem 2 000 bavlněných roušek a 500 litrů dezinfekčních prostředků na ruce nabízí valašskomeziříčská radnice ke koupi svým občanům. „Prodejní stánek na náměstí bude v pátek 27. března otevřen od 10.00 do 15.00 hodin,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jan Vondrášek.

Ještě před plošným nařízením vlády o povinnosti nosit ochranu úst a nosu zajistila radnice dostatek objednávek na ušití roušek od společností zpracovávajících textil. „Díky tomu se nám prozatím podařilo vykrýt potřeby hasičů, zdravotníků, policistů, Nemocnice Valašské Meziříčí, a. s., poskytovatelů sociálních služeb, ale například také seniorů v městských bytových domech nebo místních částech,“ neskrýval spokojenost starosta Robert Stržínek, podle nějž obdobná situace panuje ve Valašském Meziříčí také z pohledu zajištění dezinfekčních prostředků.
„Aktuálně máme nakoupeno okolo 2 000 roušek a 500 litrů dezinfekce na ruce, které můžeme takříkajíc postrádat, protože očekáváme další dodávky. Rozhodli jsme se je proto nabídnout ke koupi našim občanům a to za průměrnou nákladovou cenu, abychom zabránili možným spekulacím s těmito prostředky,“ řekl starosta Stržínek.
Prodej bude probíhat v pátek 27. března od 10.00 do 15.00 hodin ve stánku na náměstí.

„Množství roušek i dezinfekce je omezené a určitě se nedostane na všechny. Žádáme proto občany, aby nabídku využili skutečně jen ti, kteří nemají jinou možnost, jak si tyto ochranné prostředky zajistit. Podle toho, jak se nám budou plnit sklady a také dle zájmu občanů, bychom chtěli tuto akci případně zopakovat,“ dodal Robert Stržínek.

Ceník: Rouška – 45 Kč/kus (max. 4 kusy na osobu). Dezinfekce – 100 Kč/litr (max. 1 kus na osobu).

Zdroj a foto prodejního stánku: MěÚ Valašské Meziříčí