Valašské Meziříčí má být vzorem pro plánování bezpečnosti silničního provozu

02.02.2019 08:10

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Valašské Meziříčí, Rajhrad a Boskovice. To jsou tři města, která se účastní tříletého výzkumného projektu Centra dopravního výzkumu. „Na jeho konci budou metodická doporučení pro tvorbu místních strategií bezpečnosti provozu, která by se dala uvést do praxe v jakémkoli jiném městě podobné velikosti,“ sdělil tiskový mluvfčí meziříčské radnice Lukáš Martinek.
„Město svým zapojením do projektu podporuje výzkum zaměřený na zásadní minimalizaci dopravní nehodovosti na území měst, kde každoročně v průměru umírá 205 osob, z toho
40 % chodců. Výsledky projektu by mohly mít vysoký dopad na zvýšení kvality života obyvatel různorodých obcí a měst v ČR, protože primárním cílem je zvýšení bezpečnosti silničního provozu,“ uvedla Soňa Valchářová, vedoucí odboru dopravně správních agend Městského úřadu ve Valašském Meziříčí.
Tvorba metodiky bezpečnosti silničního provozu města Valašské Meziříčí má obsahovat kromě analytické a strategické částí, také část realizační. Její součástí bude návrh nápravných opatření, orientační vyčíslení finanční náročnosti a návrh organizačního a finančního zajištění realizace.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ