Valašské Klobouky odklízí sněhovou kalamitu všemi prostředky

09.01.2019 14:01

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Mimořádná sněhová nadílka komplikuje dnes ve Valašských Kloboukách provoz na veškerých komunikacích.
„Starostka města Eliška Olšáková ke zvládnutí kalamitního stavu v ranních hodinách svolala pracovní skupinu, která na odklízení sněhových závalů uvedla v chod veškeré dostupné prostředky,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.
K technice Valašskoklobouckých služeb, která je v nepřetržité pohotovosti, byly povolány další traktory soukromých vlastníků a na čištění chodníků jsou využity rovněž sněhové frézy ze všech městských organizací. S úklidem budou pomáhat také dobrovolní hasiči.

„Pro zvládnutí sněhové kalamity jsme aktivizovali veškeré možné prostředky. Prioritou jsou v tuto chvíli lokality náměstí, polikliniky, škol a stanic integrovaného záchranného systému. Vyzýváme občany, aby odstavili svá vozidla zaparkovaná na místních komunikacích, aby bylo možné odhrnout sníh v celé šíři ulic a zajistit tak jejich obousměrnou průjezdnost,“ řekla starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.
„Prosíme občany o shovívavost a pokud je to v jejich silách, budeme rádi, když nám se zvládnutím náročného stavu pomohou tím, že uklidí chodník před svým domem,“ dodala.

Na sídlišti Luční bude ve čtvrtek od 8 do 14 hodin odklízen sníh s pomocí bagru, obyvatelé by proto měli svá vozidla parkující na místní komunikaci přeparkovat na plochu připravenou u kotelny.

Vlastimil Langer
Foto: www.valasskeklobouky.cz