Valaši zvou na gastronomii, cyklotrasy a krásnou přírodu

19.01.2019 07:28

VSETÍN - Valašské dobroty, jako jsou frgály, střelenský chleba, škvarky, uzené a slivovice mohou ochutnat návštěvníci ve společné expozici Východní Morava, jejíž součástí je i město Vsetín. „Navštívit ji můžete na Mezinárodním veletrhu průmyslu a cestovního ruchu Regiontour 2019, který končí v neděli 20. ledna na Brněnském výstavišti v pavilonu P.
Kromě dobrot se mohou návštěvníci seznámit i s nabídkou Bike arény Vsetín, zajímavými trasami 29. ročníku Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku, s expozicemi vsetínského zámku nebo běžeckými trasami,“ sdělila tisková mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.
 „Společná expozice nabídne nejen výjimečnou valašskou gastronomii, ale také bude návštěvníkům prezentovat ubytovací možnosti a volnočasové aktivity, které na Vsetíně nabízíme, jsou mezi nimi například tipy na cykloturistiku, kvalitní běžecké trasy, ochutnávku piva a samozřejmě i valašský všelék – slivovici,“ představil nabídku a pozval k návštěvě vsetínského stánků místostarosta Pavel Bartoň s tím, že Vsetín prezentuje Valašsko jako zajímavé a bezpečné místo pro letní či zimní dovolenou.
Z tiskových materiálů jsou pro zájemce k dispozici naučně stezky okolím Vsetína, mapa trailů v Bike aréně Vsetín, průvodce do kapsy, a také tipy pro zábavu, sport i děti či velmi oblíbené tipy na čtyři dny a dva dny na Vsetíně. „Okolí Vsetína nabízí velké množství cyklistických okruhů pro horská kola s tipy na památky, přírodní zajímavosti a další kulturní a sportovní vyžití nebo také cyklotrasy vedoucí přes Vsetínské Beskydy,“ doplnil Pavel Bartoň.
Valašsko budou na veletrhu zastupovat čtyři pulty, které budou rozděleny po destinacích: Kroměřížsko se představí pod mottem Co vidět, Valašsko má v názvu program Kam vyrazit, Slovácko nabídne možnosti Co zažít a Luhačovicko a Zlínsko vystoupí s programem Co vyzkoušet.
„Novinkou veletrhu je nová frgálová manufaktura, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet pečení frgálů a vychutnat si je,“ doplnila referentka cestovního ruchu Helena Volková.
Vlastimil Langer
Foto: www.mestovsetin.cz