Valachy man bude letos dvoudenní, startovní listina už je z půlky plná

21.07.2019 11:25

NOVÝ HROZENKOV – Triatlonový závod Valachy man, který je každoročním zlatým hřebem sportovního seriálu Valachy tour, letos čeká zásadní novinka. „Pořadatelé se rozhodli dát šanci většímu počtu účastníků a dosud jednodenní akci rozložili do dvou dnů. Rekreační nádrž Na Stanoch v Novém Hrozenkově, známá také jako Balaton, se tak dějištěm Valachy mana stane v pátek 2. a sobotu 3. srpna,“ informovala tisková mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

„Naším cílem bylo zvýšit jak kapacitu závodu, jehož tisícovka míst se vždy předem vyprodala, tak i komfort pro účastníky a diváky. V pátek 2. srpna se budou konat dětské závody a závod dospělých na krátké trati, v sobotu 3. srpna pak hlavní závod na dlouhé trase pro jednotlivce a štafety,“ uvedl prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Přes navýšení počtu míst už je polovina čísel rozebraná. „Vážným zájemcům proto doporučuji neváhat a registrovat se co nejdřív. Navíc do 22. července je startovné za zvýhodněnou cenu,“ upozornil Vladimír Sušil.

Valachy man je mezi sportovci oblíbený díky příjemnému prostředí vodní nádrže a okolních závodních terénů, kvalitnímu pořadatelskému servisu, intervalovému startu a distancím, které zvládnou i méně zkušení sportovci.

„Pro mnohé je Valachy man příležitostí k první závodní zkušenosti s triatlonem. I letos kratší trasa obnáší 250 metrů plavání, 12 km horského kola a 3,6 km běhu po cyklostezce Bečva, dlouhá trasa zahrnuje 350 metrů plavání, 16 km horského kola v členitějším terénu a 4,5 km běhu, částečně po stezce a částečně v kopcích. Intervalový start pak i těm méně zdatným sportovcům vytváří příjemné podmínky jak na samotném startu, kdy vyrážejí na první plaveckou disciplínu s v desetivteřinových intervalech, tak i během závodu – nikdo do poslední chvíle neví, jak si kdo stojí s časem oproti soupeřům,“ dodala Martina Žáčková.

Vedle „hobíků“ nebudou na startu chybět ani zástupci české triatlonové špičky. Loňské vítězství bude obhajovat Radim Grebík, který patří k největším nadějím českého triatlonu a kvalifikoval se na juniorský světový šampionát.
Vlastimil Langer

Foto: Resort Valachy