V Uherském Hradišti podepsali koaliční partneři dohodu

15.10.2018 13:21

UHERSKÉ HRADIŠTĚ -  V neděli 14. října v 18 hodin, byla na radnici v Uherském Hradišti podepsána koaliční dohoda mezi politickými a volebními stranami a hnutími ODS, KRUH, KDU-ČSL a TOP 09, které byly pro volební období 2018-2022 zvoleny do Zastupitelstva města Uherské Hradiště. Informaci sdělila vedoucí kanceláře starosty Dagmar Vacková.

V Radě města Uherské Hradiště budou zastoupeni koaliční partneři následovně:

ODS – 4 radní, KRUH – 2 radní, KDU-ČSL - 2 radní, TOP 09 – 1 radní.

Společným kandidátem na starostu je Stanislav Blaha (ODS). Společnými kandidáty na funkce místostarostů města Uherské Hradiště jsou Ivo Frolec (KRUH), Čestmír Bouda (KDU-ČSL) a Jaroslav Zatloukal (ODS).

Obsazení funkce předsedy finančního a kontrolního výboru bude nabídnuto opozičním stranám v pořadí ANO, Nestraníci, Soukromníci – Svobodní a Nezávislí.

„S radostí mohu konstatovat, že všechna jednání s koaličními partnery proběhla ve velmi přátelském duchu. Zcela jistě se na tom podílí i fakt, že shoda jednotlivých volebních programů je velmi vysoká, díky čemuž jsme nenaráželi na žádné zásadní problémy. Jsme proto společně připraveni pracovat celé volební období na dalším rozvoji Uherského Hradiště,“ řekla Stanislav Blaha.

Foto: www.mesto-uh.cz