V Rožnově začal první ročník vydávání Seniorské obálky

11.07.2020 07:15

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Více než 600 seniorů si již vyzvedlo Rožnovskou seniorskou kartu včetně premiérové Seniorské obálka, která má za úkol pomáhat v krizových situacích, jež se týkají zdravotního stavu seniora.
„Vyplněná karta obsahuje veškeré důležité informace o seniorovi. V následujícím týdnu si lze Seniorskou obálku vyzvednout po telefonické domluvě na městském úřadě,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.
Seniorská obálka je výstupem projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí, do kterého je zapojen také Zlínský kraj a v letošním roce se připojilo také město Rožnov pod Radhoštěm. Jedná se o tiskopis pro seniory, kteří bydlí ve svém domácím prostředí. Má pomáhat řešit krizové situace týkající se zdravotního stavu seniora.
„Senior si tiskopis vyplní sám, případně s rodinným příslušníkem. Poté ji v nachystané plastové obálce umístí na viditelném místě ve své domácnosti např. na lednici nebo na vnitřní stranu vchodových dveřích. Karta obsahuje důležité informace o osobě: osobní údaje, kontaktní údaje na osoby blízké, orientační přehled onemocnění a užívané léky a podobně. V případě zdravotních komplikací a příjezdu jednotek integrovaného záchranného systému se lékař rychleji zorientuje v situaci, může lépe a rychleji seniora ošetřit,“ upřesnil místostarosta Jan Kučera.
Zatím byly byly obálky předány více než 600 seniorům, což je okolo 56 % stávajících držitelů Rožnovské seniorské karty. Kartu spolu se Seniorskou obálkou si mohou zájemci vyzvednout po telefonické domluvě na městském úřadě v budově Stefanium, Palackého 480, v I. patře v kanceláři č. 203 vždy v úředních hodinách.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Rožnov pod Radhoštěm