V Rožnově se sešli provozovatelé sítí na jednání o investicích

14.02.2019 09:07

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Správci inženýrských sítí se v Rožnově p. R. sešli na koordinační schůzce k plánovaným investicím a opravám v letošním i příštím roce. Schůzku svolalo vedení radnice za účelem sjednocení realizace případných investic na území Rožnova.

Ve středu 6. února se na rožnovské radnici sešli zástupci majitelů a správců inženýrských sítí položených v Rožnově pod Radhoštěm. „Koordinační schůzku jsme svolali proto, abychom se navzájem informovali o plánovaných investicích, opravách a probíhajících realizacích na jednotlivých sítích v katastru Rožnova pod Radhoštěm včetně investic připravovaných městem Rožnov pod Radhoštěm. Účelem bylo v maximální možné míře sjednotit termíny případných investic tak, aby byly minimalizovány opakované zásahy například do komunikací,“ popsal obsah schůzky starosta Rožnova Radim Holiš.
„V minulosti se stávalo, že například ředitelství silnic Zlínského kraje opravilo povrch komunikace a v dalším roce došlo ve stejném místě k opravě v silnici uložené sítě,“ vysvětlil rožnovský starosta.

Ve velké zasedací místnosti se tak sešli zástupci společností ČEZ, GasNet, VaK Vsetín, Ředitelství silnic Zl. kraje a Ředitelství silnic a dálnic ČR, České telekomunikační infrastruktury, společnosti 4M Rožnov, TKR Jašek, Energoaqua a dalších.

„Město Rožnov představilo své investiční akce plánované na letošní rok. Mezi důležité informace, které na koordinační schůzce zazněly od jiných investorů, patří také plánované uzavření mostu u hotelu Eroplán v období 1. 4. až 30. 6. a práce na opravě silnice na Pinduli v dubnu a v květnu letošního roku. Na rok 2020 už díky koordinační schůzce víme o plánované opravě komunikace na Nábřeží Dukelských hrdinů, která výrazně ovlivní i ostatní připravované akce, jako jsou například oprava vodovodu v ulici Pionýrská a Videčská (investorem je Vak Vsetín) a samotnou rekonstrukci křižovatky ulic Pionýrská a Videčská (investorem je město Rožnov a Zlínský kraj),“ vypočítal starosta Holiš.

„Věřím, že díky této schůzce mohou všechny zúčastněné organizace lépe plánovat své investice ve spolupráci s dalšími správci sítí. Vzájemná dobrá informovanost určitě pomůže odstranit nešvary související s opakovanými zásahy především do komunikací,“ uzavřel starosta.

Foto: www.roznov.cz