V Rožnově se otevřela Jurkovičova rozhledna i muzeum, naplno jede také „Íčko“

12.05.2020 08:22

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Rožnov pod Radhoštěm se pomalu, ale jistě začíná vracet do normálního života. V pondělí 11. května se otevřela Jurkovičova rozhledna, naplno začíná fungovat Turistické informační centrum na Masarykově náměstí a své brány po dvouměsíční nucené pauze otevřelo Valašské muzeum v přírodě.

Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci nad městem bude otevřena denně od 9 do 17 hodin, o prázdninách se otevírací doba posune až do 18. hodiny. Kvůli aktuální situaci, kterou stále významně ovlivňuje probíhající koronavirová pandemie, budou i na rozhledně platit zpřísněné hygienické podmínky.

„Dole u průvodců bude pro návštěvníky rozhledny k dispozici dezinfekce na ruce, bude nutné dodržovat dvoumetrový odstup a počet návštěvníků na rozhledně bude limitován na 10 osob v jednu chvíli. Věříme, že i přes tuto lehkou komplikaci si lidé cestu na rozhlednu nenechají ujít. Přece jen to je dobrý tip na výšlap, která se dá zvládnout s dětmi i třeba s kočárkem,“ pozval na Jurkovičovu rozhlednu Martin Beníček, vedoucí Oddělení kultury a cestovního ruchu MěÚ Rožnov.
„Od pondělí 11. května je otevřeno také Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Po dvou měsících nucené pauzy si lidé opět mohou vychutnat všechny tři krásné areály muzea – Dřevěné městečko, Valašskou dědinu Mlýnskou dolinu,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice s tím, že od 25. května mají být otevřeny také interiéry.

Rovněž od pondělí 11. května jede v plném režimu Turistické informační centrum na Masarykově náměstí, tedy denně od 8.30 do 17 hodin, o víkendech od 9 do 17 hodin, vždy s hodinovou polední pauzou na provedení plošné dezinfekce. V informačním centru funguje také půjčovna kol, koloběžek a nově také elektrokol.
Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoš
těm
Ilustrační foto: Archiv KNZ