V Rožnově se natáčely Cyklotoulky, premiéra v televizi bude 4. července

28.05.2020 07:12

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Město Rožnov se v těžkém období po koronavirové pandemii snaží ze všech sil podpořit cestovní ruch a propagaci města jakožto ideálního cíle prázdninové výletu či návštěvy. Ve středu 20. května se v Rožnově pod Radhoštěm natáčel další z dílů legendární série nazvané Cyklotoulky.

„Natáčelo se v centru města na Masarykově náměstí, na lázeňské kolonádě u Společenského domu, na cyklostezce protínající celé město, ve Valašském muzeu v přírodě a pak také na valašských kopcích v okolí Rožnova. Cyklotoulky s Rožnovem v hlavní roli poběží v premiéře v sobotu 4. července od 9.00 hodin na programu ČT 2, další tři reprízy v následujících dnech uvedou programy ČT Sport a SRTV 2, druhý program slovenské národní televize,“ informoval Marerk Havran z rožnovské radnice
„Už v dubnu, kdy ještě nás všechny hodně svíral koronavirus, již jsme přemýšleli, jak podpořit letní sezonu. A dohodli jsme se s tvůrci Cyklotoulek, že další z dílů bude o Rožnově. Zajímalo nás hlavně, ať máme co nejdříve natáčení a pak také co nejdříve premiéru v národních televizích Česka a Slovenska. I proto jsme rádi, že se natáčení realizovalo už v květnu a premiéru máme hned na začátku prázdnin v sobotu 4. července, což bereme v tomto specifickém létě jako důležitou zprávu. Všechny tím chceme pozvat na léto k nám do Rožnova a podpořit tak místní ekonomiku a výpadky v příjmech,“ říká starosta Rožnova Radim Holiš.

V sestavě pro rožnovský díl Cyklotoulek byli kromě moderátora pořadu také starosta města Radim Holiš, Simona Hrstková z hotelu AGH, který pohostil natáčecí štáb a byl výchozím bodem celého dne, a tým posílil také nejpovolanější rožnovský cyklista – Svaťa Božák, jenž dvakrát zdolal nejtěžší závod světa Race across America.
„Chtěli jsme ukázat příjemné centrum města i jeho blízkost k městskému parku a cyklostezce. Zastavili jsme se i v muzeu na Valašském Slavíně u náhrobku největšího českého sportovního páru – manželů Zátopkových,“ popsal natáčecí den starosta Rožnova Radim Holiš.
„Rožnov není jen Valašské muzeum v přírodě nebo Jurkovičova rozhledna a Pustevny s Radhoštěm v horách nad městem. Naopak! Rožnov nabízí nespočet krásných míst, která nejsou tolik známá, ale nabízejí nádhernou přírodu a krásné výhledy, jaké jste ještě neviděli. Právě takové chceme v pořadu ukázat,“ pozval na rožnovské Cyklotoulky starosta města Radim Holiš.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm