V Rožnově se množí krádeže jízdních kol

29.05.2020 10:44

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Městská policie upozorňuje na zvýšený počet krádeží jízdních kol v Rožnově. „Od počátku dubna Policie ČR registrovala krádež 12 jízdních kol a tří koloběžek na území Rožnova. Oproti předešlým měsícům je to skokový nárůst a ve spolupráci s městskou policií probíhá po pachatelích intenzivní pátrání,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Momentálně jsou aktivně vyhodnocovány záběry z kamerového systému města. Policisté i strážníci vyzývají občany k ostražitosti, zejména do doby, než budou pachatelé krádeží kol dopadeni.
„Je třeba si všímat dění okolo sebe. Pokud se bude lidem zdát, že se o jízdní kola ve stojanech zajímají podezřelá individua, je žádoucí neprodleně volat policii. Buďte prosím velmi pozorní na pohyb neznámých osob v bytových domech a zamykejte vchody. Pokud budou mít obyvatelé domů pocit, že se zde pohybuje někdo, kdo zde nebydlí a jeho chování je podezřelé, je vždy lepší kontaktovat policii. Čím dříve, tím lépe,“ upozornil Aleš Pilař, ředitel Městské policie Rožnov pod Radhoštěm.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Ilustrační foto: Archiv KNZ