V Rožnově bude po celé prázdniny promítat letní kino i na Jurkovičově rozhledně

07.07.2020 08:44

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Velkou novinkou letošní letní sezony v Rožnově pod Radhoštěm je pravidelné prázdninové promítání letního kina – Valašský letňák v Rožnově.

„Promítat se bude každý čtvrtek v červenci a srpnu. Lokace promítání jsou velmi zajímavé – filmy se budou promítat kromě městského parku nebo Masarykova náměstí také například na Jurkovičově rozhledně, kde bude letní kino vůbec poprvé v historii. Vstupné na akci je dobrovolné,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

V Rožnově pod Radhoštěm se jedná o první sezonu, kdy se bude pravidelně promítat letní kino. „Vychází to z četných připomínek a podnětů domácích Rožnovanů, ale i turistů v našem informačním centru, kteří se ptají po akcích ve všedních dnech o prázdninách. Pravidelným čtvrtečním letním kinem jim tedy vycházíme vstříc a věříme, že pravidelná čtvrteční promítání budou mít úspěch,“ řekl starosta Rožnova Radim Holiš, jenž má ve své gesci cestovní ruch.

Výběr filmů pro prázdninový Valašský letňák v Rožnově je pestrý. Ve čtvrtek 9. července přijde na řadu starší klasika Světáci.

„Některá představení jsou plánována do městského parku u Hudebního altánu, ale některé čtvrtky se přesune promítání i jinam do města. Vůbec poprvé se letní kino promítá na Jurkovičově rozhledně – poprvé ve čtvrtek 23. července a a poté ještě i 16. srpna. Kompletní informace najdete na webové stránce www.valasskyletnak.cz,“ sdělil Martin Beníček, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu Měú Rožnov.  
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Rožnov pod Radhoštěm