V psychiatrické nemocnici skončil řidič, který opakovaně narážel do jiného vozu a pak utekl

25.06.2019 13:13

SLUŠOVICE - Chvíle plné strachu zažila o uplynulém víkendu třiapadesátiletá žena společně se svou šestadvacetiletou kolegyní.

„V pátek 21. června po dvaadvacáté hodině večer projížděly obě v osobním automobilu Slušovicemi a směřovaly do Neubuzi na Zlínsku. Do jejich vozidla ale za Slušovicemi nečekaně několikrát po sobě narazil za nimi jedoucí řidič. Žena ve strachu raději zastavila mimo vozovku,“ informovala dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Jenomže agresivní řidič zastavil těsně za ní, vyběhl z auta a do vozidla, v němž se obě ženy uzamknuly, se začal dobývat. Po chvíli utekl směrem k obci Neubuz, aniž by vypnul motor svého auta. Ženy okamžitě přivolaly policejní hlídku.

Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení po zjištění bližších informací začali po muži pátrat. Po chvíli ho našli v blízké restauraci, kde popíjel nealkoholické nápoje.
„Dechová zkouška u něj opakovaně ukázala hodnotu 0,18 promile alkoholu. Přiznal se nejen k tomu, že řídil a najížděl do vozidla jedoucího před ním, ale také k tomu, že těsně před tím vypil malé množství alkoholu. Vzhledem k jeho nepředvídatelnému a často se měnícímu chování policisté přivolali lékaře, který rozhodl o jeho převozu do nemocnice,“ sdělila mluvčí.

V nemocnici ovšem Podle vyjádření Moniky Kozumplíkové došlo k další zlomové situaci. Muž byl nejprve klidný, ale po rozhodnutí lékaře o jeho převozu do Psychiatrické nemocnice v Kroměříži se rozčílil a udeřil záchranáře do břicha.

„Policisté, kteří byli u vyšetření přítomni, okamžitě zareagovali a muže uklidnili, vzápětí ho zajistili. Záchranáři ho poté převezli za asistence policistů do psychiatrické nemocnice.

Průběh dopravní nehody a veškeré související okolnosti nyní prověřují zlínští dopravní policisté,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Policie ČR