V pátek se opět otevřou hasičské stanice pro veřejnost

12.09.2019 08:55

ZLÍNSKÝ KRAJ -  V pátek 13. září si přijdou malí i velcí fandové hasičů na své. Již tradičně bude probíhat den otevřených dveří na stanicích profesionálních hasičů ve Zlínském kraji.

„V čase od 09:00 hod. do 16 hod. se tak můžete přijít podívat na zázemí profesionálních hasičů a seznámit se s jejich mnohdy nelehkou prací. Nejen děti, ale i dospělí se dozvědí spoustu zajímavých informací. V průběhu tohoto dne vám budou hasiči k dispozici na stanicích ve Zlíně, Otrokovicích, Luhačovicích, Slavičíně, Valašských Kloboukách, Uherském Hradišti, Uherském Brodě, Valašském Meziříčí, Vsetíně, Kroměříži, Morkovicích, Bystřici pod Hostýnem a Holešově,“ uvedla mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Avšak pozor! V případě výjezdu jednotky hasičů dané stanice lze očekávat omezenou možnost prohlídek. Vzhledem k prrůběhu stavby nové budovy stanice Zlín bude z bezpečnostních důvodů omezen program této krajské stanice. K zhlédnutí tak bude vozový park hasičů včetně prostor garáží.

Ilustrační foto: HZS Zlínského kraje