V parku Mezivodí v Hulíně se objeví kurty, město získalo dotace

20.04.2020 09:12

HULÍN – Nové kurty pro tenis, nohejbal a volejbal vybuduje ještě letos radnice v parku Mezivodí v Hulíně. Práce začnou s největší pravděpodobností ve druhé polovině roku a skončí na jeho konci.

„Nové hřiště v parku vytvoří zázemí pro volejbalisty, nohejbalisty a tenisty náhradou za staré a nevyhovující kurty u sokolovny. Na jejich místě starých vznikne parkoviště pro nově zrekonstruovanou sokolovnu,“ informoval Roman Hoza, starosta Hulína.

Hřiště v parku Mezivodí se podaří postavit i díky dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve výši 5, 890 milionů korun, která pokryje 70 procent nákladů. Jejím příjemcem je Sportovní klub Spartak Hulín, z s. „
Zbytek potřebných financí uvolní ze svého rozpočtu město,“ vysvětlil Pavel Janečka, předseda sportovního klubu. Upřesnil, že příspěvek radnice bude maximálně do výše 2, 600  milionů korun.

Revitalizace parku bude v několika etapách pokračovat i v následujících letech. „V plánu je postupná oprava a vybudování nových chodníků, oprava krytu stávající komunikace, vybudování nového veřejného osvětlení, počítá se i s přístavbou sociálního a technického zázemí v areálu koupaliště, novým dětským hřištěm, klidovou zónou pro seniory a rozsáhlými parkovými a sadovými úpravami,“ doplnil Roman Dutkevič, vedoucí Odboru rozvoje města a životního prostředí hulínské radnice.
Zdroj: MěÚ Hulín
Ilustrační foto: Archiv KNZ