V otrokovické galerii vystaví své obrazy Zdeněk Marášek

14.06.2020 11:43

OTROKOVICE - Další v řadě plánovaných výstav v Městské galerii Otrokovice se představí výtvarník Zdeněk Marášek. „Výstava s názvem Svět barev bude zahájena v pondělí 15. června v 18 hodin za účasti autora a pořádá ji výtvarný spolek Rozumění,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastruszková.
Zdeněk Marášek je uherskohradišťský rodák. Od roku žije 1964 v Otrokovicích. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se vyučil truhlářem. V té době začal vyřezávat intarzie z dýh a malovat temperou. Následně navštěvoval výtvarné hodiny u malíře Drahoslava Janíka, kde získal základy malířských technik. V současné době pracuje s akrylem na sololitu ve větších rozměrech na hrubším strukturálním podkladu a vytváří menší obrazy v oleji. Nemá svůj vyhraněný malířský styl. Jeho obrazy vyjadřují spíše výtvarný temperament, momentální nápady a nálady. Upozorňují na sebe především svým plným barevně zvučným rytmem tvarů.

Zdeněk Marášek je členem otrokovického výtvarného spolku Rozumění.

Výstava Zdeňka Maráška je veřejnosti přístupná do 12. července. Městská galerie je otevřena každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin. Vstup je zdarma.
Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice