V otrokovické galerii budou ke zhlédnutí fotografie Jana Kasla

07.01.2019 09:37

OTROKOVICE - Výstava Decade je ohlédnutím za desetiletou prací Jana Kasla, jehož největší vášní je sportovní fotografie. „Vernisáž výstavy se uskuteční v Městské galerii Otrokovice v pondělí 7. ledna v 18 hodin,“ informoval Svatopluk Klhůfek, člen Fotoklubu BESEDA Otrokovice.
Jan Kasl se už jako velice mladý dostal mezi světovou špičku sportovních fotografů do portfolia společnosti Red Bull. Díky tomu mohl procestovat svět a fotit elitní sportovce na mnoha místech planety. Na jeho tvorbě je znatelný smysl pro přesnost a nadšení pro svět sportu. Nejvíce ho baví zachytávat momenty mimo komfortní zónu, kam často strhává i všechny ostatní, a díky tomu vznikají unikátní záběry.

Během svých projektů pracuje často ve velmi náročných podmínkách a potýká se s různými přírodními živly - od focení pod vodou se speciálním housingem až po využití dronu pro snímky ze vzduchu. Jako výzvu bere také nástup nových technologií - ať už jde o sociální sítě nebo nové formáty prezentace jako cinemagraph, animace či spin technologie.
 „Spojení mé vášně pro akční sporty a fotografii mě zavedlo do prostředí profesionálních sportovců, dechberoucích výkonů a inspirativních lidí na úžasných místech po celém světě. Jsem rád, že mohu tuto desetiletou cestu ukázat i ostatním skrze tuto výstavu,“ uvedl autor fotografií.

Výstavu pořádá Fotoklub BESEDA Otrokovice ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU. Výstava potrvá od 7. ledna do 3. února 2019. Městská galerie je veřejnosti přístupná každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin.