V Otrokovicích si lidé zazpívají koledy společně s celým Českem

13.12.2017 09:01

OTROKOVICE - Stejný den, stejný čas, stejné koledy. Pět zvolených koled zazní na náměstí 3. května ve středu 13. prosince v 18 hodin, stejně jako v ostatních městech napříč celou Českou republikou. Do sedmého ročníku akce Česko zpívá koledy se i tentokrát naše město zapojí. Přidejte se k nám!
„V letošním roce byly zvoleny koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Pásli ovce Valaši. Stejně jako vloni, zakončí pětici koled vánoční písně Vánoce, Vánoce přicházejí a Rolničky, rolničky,“ sdělila tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.
„V Otrokovicích na náměstí se už od 17.30 začneme rozezpívávat, nebudou chybět také dechová a artikulační cvičení, abychom byli všichni připraveni na ostrý start v 18 hodin, kdy zazní první koleda napříč republikou. Pozvánku přijaly sbory z otrokovických škol, mužský sbor Hlahol z Mysločovic, Ženský pěvecký sbor Otrokovice a hlavně se těšíme na VSSOV – Velký smíšený sbor otrokovické veřejnosti, který tvoří všichni, kdo přijdou a zazpívají,“ láká na náměstí do Otrokovic Michal Mynář, jednatel Otrokovické BESEDY.
Česko zpívá koledy pořádá již sedmým rokem Zlínský deník a každoročně se zapojují další města z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Zpěvníky s texty koled je možné dostat přímo na místě před konáním akce. Více informací získáte na www.ceskozpivakoledy.cz, kde možné zpěvník stáhnout.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: www.otrokovice.cz