V Otrokovicích se utkají házenkářské legendy

10.10.2019 06:56

OTROKOVICE - Týmy bývalých hráček prvoligové Jiskry Otrokovice a města Partizánske se utkají v sobotu 12. října v městské sportovní hale. „Součástí ‚oldies zápasu‘ budou i střetnutí děvčat kategorie mini a kategorie starších žaček obou měst, které po 14. hodině sportovní odpoledne zahájí. Nad sportovní akcí převzala záštitu starostka města Otrokovice Hana Večerková,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Hráčky se spolu v minulosti utkávaly v nejvyšší československé ligové soutěži v házené. Po letech si spolu zahrají o putovní „Baťovský pohár“.
Sudím trojutkání je dlouholetý mezinárodní rozhodčí Jiří Ondráš a moderovat bude Jan Čada. Ze Slovenska s házenkářkami přicestuje vedoucí společného školského úřadu v Partizánském Pavol Horňan a zástupce primátora Vladimír Karásek.

Nápad vznikl při setkáních s představiteli města Partizánske, s nímž mají Otrokovice sepsáno Memorandum o spolupráci baťovských měst.

„Otrokovice si na základě této spoluprácejiž několikrát vyměnily mladé závodníky, kdy se otrokovičtí školáci už třikrát zúčastnili Behu oslobodenia města Partizánske a malí atleti ze Slovenska se zase představili u nás na Memoriálu MUDr. Podmolíka. Návštěvu slovenského baťovského města už dvakrát podnikly i výpravy otrokovických členů komisí místních části spolu se seniory,“ dodala Otrokovice mluvčí.

Foto: www.otrokovice.cz