V Otrokovicích posnídalo více než sto cyklistů

14.05.2020 07:45

OTROKOVICE - Doprovodná akce Snídaně na triko kampaně Do práce na kole měla úspěch. Cyklisté, pěší a koloběžkáři jedoucí po stezce pro chodce a cyklisty se mohli ve středu13. května mezi 5. a 8. hodinou  ranní u altánu občerstvit. Snídani na triko připravila koordinátorka akce Do práce na kole pro Zlín, Otrokovice a okolí společně s pracovnicemi dopravně-správního odboru.

„Sice jsme cyklisty nepočítali, ale podle toho, kolik jsme rozdali chlebíčků a koláčků usuzuji, že se na našem stanovišti zastavila více než stovka projíždějících. Jsme rádi, že akce proběhla úspěšně, protože jsme ji kvůli počasí museli narychlo přesunout na jiný den,“ uvedla vedoucí dopravně-správního odboru a otrokovická cyklokoordinátorka Renáta Krystyníková.
„Přesto, že ráno nebyla žádná velká oblačnost, teploty dosahovaly pouze 7º C, což pro organizátory nebyl žádný med. Snídani ale v tomto chladném počasí nabízeli poctivě celé tři avizované hodiny,“ řekla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Snídaně na triko se uskutečnila za stanovených hygienických a bezpečnostních vládou povolených podmínek. „Organizátoři na sobě měli roušky, k dispozici byl dezinfekční gel, a dodržovaly se dvoumetrové rozestupy. Chlebíčky, koláčky, vody bylo balené, a podávalo se loupací ovoce v podobě pomerančů a banánů,“ doplnila tisková mluvčí.

Celorepubliková kampaň Do práce na kole je osvětovou akcí, která má podpořit bezmotorovou dopravu. Součástí této květnové výzvy jsou i doprovodné akce.
Další plánovanou akcí je v Otrokovicích „káva na triko“, která by se měla uskutečnit 25. května na stejném místě. Za zmínku stojí, že v letošním roce je za Otrokovice do kampaně přihlášeno 428 účastníků, za Zlín 459.

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice