V Nemocnici Valašské Meziříčí se za první pololetí narodilo 412 dětí

11.07.2020 08:48

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Adéla, Tereza, David, Lukáš, Ema. To jsou vybraná nejoblíbenější jména, která rodiče vybrali některým ze 412 dětí, které přišly v prvním pololetí tohoto roku na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.
„V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězili chlapci, kterých se doposud narodilo o 18 více. Celkem přišlo ve zdejší porodnici na svět 215 chlapců a 197 děvčat.Nejvíce narozených dětí zaznamenala valašskomeziříčská porodnice v lednu, a to 76,“ informovala tisková mluvčí nemocnice Radka Miloševská.
Mezi nové netradiční  jména patřila v prvním pololetí Timea, Lilly, Lejla či Bianka. „Jsme velice rádi, že maminky využívají naši porodnici k narození svých potomků. Již v průběhu předporodních kurzů, předporodních cvičení či přednášek pro veřejnost se mezi lektorkami z řad porodních asistentek a budoucích rodiček tvoří pouto, které se následně přenese až na porodní sál,“ řekla staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení  Andrea Dočkalová.

„Velkým poděkováním je pro nás to, že se k nám maminky vrací k dalším porodům. Jsme připraveni pro všechny připravit veškeré pohodlí a kvalitní péči našim odborným personálem,“ doplnila staniční sestra novorozeneckého oddělení Hana Valuchovás tím, že v porodnici kromě regionu Valašskomeziříčska a Kelečska běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic na Moravě nebo Rožnova pod Radhoštěm.

Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí nabízí nastávajícím maminkám předporodní kurzy, předporodní cvičení, možnost prohlídku porodního sálu, přednášky na téma porodu či péče o děti a také příjemné prostředí i podmínky k porodu. Oddělení šestinedělí zahrnuje celkem 15 lůžek. Rooming-in je na pokojích již samozřejmostí a výrazně roste procento klientek se zájmem o bonding.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Nemocnice Valašské Meziříčí