V Nedakonicích se loď potopila kvůli trhlině v jejím dně

14.07.2018 13:18

NEDAKONICE -  Podélná trhlina ve dně lodi byla příčinou, proč se malé výletní plavidlo v pátek 13. července navečer potopilo v plavební komoře na řece Moravě v Nedakonicích na Uherskohradišťsku.
Ve spolupráci s pracovníkem Státní plavební správy z Přerova dospěli k tomuto závěru uherskohradišťští kriminalisté „Po vytažení lodi na břeh objevili v jejím dně podélnou trhlinu, ke které došlo pravděpodobně při plavbě. Protože se nejedná o podezření ze spáchání trestného činu, případ předali k vyřešení pracovníkům státní plavební správy,“ informovala v sobotu 14. července policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Na pronajaté lodi cestovali dva dospělí z Prahy se třemi dětmi a psem. Při výjezdu s plavební komory v Nedakonicích začalo jejich plavidlo náhle klesat ke dnu. Posádku vzala na palubu druhá loď, odkud se bez zranění všech pět lidí dostalo bezpečně na břeh ještě před příjezdem policistů a hasičů. Podle Moniky Kozumplíkové byla dechová zkouška u vůdce plavidla negativní.
„Přivolaní policejní potápěči s Brna spolu s uherskohradišťskými hasiči pracovali na vytažení lodi několik hodin. Bez poškození ji s pomocí jeřábu vytáhli na břeh po půlnoci,“ dodala policistka.
Foto: Policie ČR