V Městském divadle Zlín hořely kulisy

11.07.2019 07:01

ZLÍN – K požáru v budově Městského divadla Zlín v centru města vyjížděly ve středu 10. července okolo 17. hodiny hasičské jednotky ze stanice Zlín, z Fryštáku, Kostelce a hasiči statutárního města Zlína.
„Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že požár vypukl ve vedlejší části divadla ve skladu kulis. Požár začali jako první hasit dělníci pracující v divadle,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Hasiči po příjezdu ihned nasadili jeden proud hasební vody, kterým požár během krátké chvíle zlikvidovali. Poté prostor kontrolovali termokamerou a budovu odvětrávali od hustého kouře. J

„eden z dělníků se při hašení požáru nadýchal kouře a skončil v péči záchranářů.

Příčina vzniku požáru je nyní ve společném šetření vyšetřovatele hasičů a Policie ČR. Škoda byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun,“ dodala mluvčí hasičů.

Foto: HZS Zlínského kraje