V Městské galerii Otrokovice vystavuje trojice výtvarníků

28.02.2020 15:34

OTROKOVICE - Petr Horák, René Hábl a Nina Vítková mají v současné době vystavena svá výtvarná díla v otrokovické galerii. Veřejnost může výstavu s názvem „Hádanka dne“ zhlédnout až do 22. března každý den od 14 do 18 hodin, kromě pondělků, kdy je galerie uzavřena.

Petr Horák se v Lipnici nad Sázavou vyučil kamenosochařem. Jeho první sochy vznikaly od poloviny devadesátých let a první samostatnou výstavu svých prací uvedl v roce 2003 v hodonínské galerii. V té době žil v Ratíškovicích a od roku 2005 žije a působí v Miloticích u Kyjova. Jeho sochy z milotického, ale i uherskohradišťského sympozia, jichž se zúčastnil, jsou trvale umístěny ve veřejném prostoru.

René Hábl absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a následně Akademii výtvarných umění v Praze. Od poloviny 90. let pravidelně vystavuje obrazy jak samostatně, tak se podílí na nejrůznějších salonech, a jiných kolektivních výstavách.

Nina Vítková absolvovala gymnázium v Holešově. Od mládí se věnuje výtvarné tvorbě. V průběhu let navštěvovala ZUŠ ve Zlíně, kde si osvojila základní grafické techniky. V současné době se kontinuálně věnuje několika tématům, například figurálním kompozicím nebo portrétu. Nejrozšířenějším jejím cyklem je ztvárnění přírodních a krajinných motivů.

Výstavu uspořádal výtvarný spolek Rozumění ve spolupráci s městem a Otrokovickou BESEDOU.

Rudolf Maňas

Zdroj: MěÚ Otrokovice, Romana Stehlíková