V Lužné na Vsetínsku zahynul řidič osobního auta po srážce s kamiony

22.05.2019 14:07

LUŽNÁ – Krátce před desátou hodinou dopolední dnes zahynul v Lužné na Vsetínsku řidič osobního auta po srážce se dvěma kamiony.
„Řidič osobního vozidla jel od Valašské Polanky do obce Lužná a z dosud nezjištěných příčin do protisměrného pruhu, kde se střetl s protijedoucí nákladní soupravou. Osobní auto pak ještě čelně narazilo do dalšího kamionu,“ informoval dnes policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Kamion po nárazu částečně vyjel z komunikace a narazil do přístěnku rodinného domu, osobní auto skončilo mimo vozovku.
„Při nehodě utrpěl řidič osobního auta zranění takového rozsahu, že jim bohužel podlehl. Zraněného řidiče kamionu, který naboural do domu, i jeho spolujezdce záchranáři odvezli k dalšímu vyšetření do nemocnice,“ řekl policejní mluvčí.
Na místo nehody vyslalo krajské operační středisko HZS tři jednotky ze stanice Vsetín, Valašské Klobouky a Zlín.
„Zaklíněné tělo řidiče osobního vozidla vyprostili hasiči okamžitě po svém příjezdu,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Hasiči pak podepřeli verandu, do níž byl zaklíněn kamion, aby v okamžiku jeho vyprošťování zpět na silnici nedošlo k jejímu zřícení.
Kvůli vyšetřování této dopravní nehody byla komunikace uzavřena. Policisté odkláněli dopravu v obci Valašská Polanka a Lidečko. Uzávěrka bude trvat do doby vyproštění osobního i nákladního auta.

Vlastimil Langer

Foto: HZS a Policie ČR