V Kunkovicích půjdou v sobotu volit nové zastupitelstvo obce

15.03.2019 16:05

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nové volby do obecního zastupitelstva se v sobotu 16. března od 7 do 22 hodin uskuteční v Kunkovicích na Kroměřížsku.
„Důvodem je, že krátce po loňských řádných volbách klesl po rezignaci tří členů zastupitelstva celkový počet obecních zastupitelů na pouhé čtyři, což bylo pod zákonnou normu, která stanovuje minimální počet pěti členů. Všichni potenciální náhradníci se přitom zřekli svého mandátu,“ uvedla krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Starosta obce proto musel prostřednictvím krajského úřadu požádat Ministerstvo vnitra o vyhlášení nových voleb do obecního zastupitelstva,“ sdělila Pavlína Nováková, vedoucí oddělení organizačních činností a neziskového sektoru Krajského úřadu Zlínského kraje.

V Kunkovicích je registrováno 65 oprávněných voličů. Vybírat budou ze dvou kandidátních listin.

Ilustrační foto: Archiv KNZ