V kroměřížské škole pro děti s postižením byla zahájena rekonstrukce za 36 milionů

25.06.2020 07:50

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rekonstrukce budov B a C byla v úterý 23. června slavnostně zahájena v Základní škole a Mateřské škole Kroměříž, F. Vančury, jejímž zřizovatelem je Zlínský kraj.

„Jsem velmi rád, že byla zahájena tato potřebná rekonstrukce. Přijde na více než 36 milionů korun, z toho dvě třetiny by měla pokrýt dotace, kterou máme přislíbenou z Integrovaného regionálního operačního programu,“ řekl hejtman Jiří Čunek.

„Půjde o zásadní rekonstrukci našich budov, poslední větší investice zde byla realizována před 18 lety. Do naší školy chodí děti a žáci se zdravotním postižením z celého regionu,“ uvedla ředitelka školy Ludmila Kočí s tím, že auto, které děti do školy sváží, denně ujede 250 kilometrů.

Po rekonstrukci budou obě budovy odpovídat standardům školy vzdělávající děti a žáky se zdravotním postižením. Vzniknou zde prostory, v nichž bude probíhat především praktická výuka – dílna, cvičná kuchyně atd. – a také prostor pro poskytování podpůrných opatření s ohledem na zdravotní a rehabilitační terapie, například cvičebna pro individuální zdravotní výchovu a místnost pro rehabilitaci a výuku tělesné výchovy.

„Stavební práce by měly na škole probíhat do srpna příštího roku,“ dodala Adéla Kousalová, krajská tisková mluvčí.

Vlastimil Langer
Zdroj a fotio: Zlínský kraj