V Kroměříži proběhne celoplošná deratizace

28.10.2020 07:15

KROMĚŘÍŽ – Pravidelná podzimní celoplošná deratizace začíná v Kroměříži. Týká se veřejných prostranství města i místních částí a také odpadní kanalizace ve vlastnictví města. Probíhat bude až do poloviny listopadu.
„Odborná firma pokládá nástrahy tak, aby nezpůsobily škodu nikomu jinému než hlodavcům, proti kterým jsou určené,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Pracovníci firmy budou nástrahy pokládat ve dnech 29. října, 5. a 12. listopadu.

„Deratizace proběhne na sídlištích Slovan, Bělidla, Oskol, Zachar I a II, Barbořina I – IV, ve středu města, v lokalitách Horní Zahrady, Dolní Zahrady, Pekelce a Plačkov a v místních částech Bílany, Drahlov, Hradisko, Kotojedy, Postoupky, Těšnovice, Trávník, Vážany a Zlámanka,“ vyjmenoval tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

„Vzhledem k tomu, že je pravděpodobný výskyt hlodavců i v okolí obytných domů a v hospodářských staveních, prosíme občany o spolupráci při vyhledávání hlodavců. Lidé se mohou obrátit přímo na pracovníky jmenované firmy na čísle 605 952 716 nebo na městský úřad na číslo 727 868 503,“ řekl vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Celková ošetřovaná zastavěná plocha je asi 73 hektarů a ostatních ošetřovaných ploch přes 225 hektarů. K tomu bude ošetřeno 224 šachet odpadní kanalizace ve vlastnictví města. Náklady činí zhruba 170 tisíc korun. Používané návnady nevyvolávají u hlodavců obranný reflex ani bolestivé stavy.

„Pracovníci deratizační firmy kontrolují všechna místa, kde předpokládají výskyt děr a nor hlodavců. Ošetřená nora nebo díra je zakryta zeminou a označena. O všech místech se zjištěnými norami pracovníci firmy vedou evidenci a následně opakovaně operativní kontroly zaměřují na tyto úseky,“ dodal tiskový mluvčí radnice.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Kroměříž