V krajském derby bylo Slovácko úspěšnější a porazilo Ševce

04.08.2019 07:03

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Ve čtvrtém kole první fotbalové ligy na sebe v sobotu 3. srpnas narazili fotbalisté 1. FC Slovácko a Fastavu Zlín. V krajském derby byli šťastnější domácí a na svém stadionu v Uherském hradišti porazili Zlíňany brankou Zajíce 1:0.
V úvodu utkání mohl skórovat zlínský Hlinka, jenže jeho střelu hradišťský Trmal s námahou vytěsnil nad břevno. Postupem času se hra vyrovnávala a domácí přebírali iniciativu. Ševcům nevycházely přihrávky, složitě kombinovali a zbytečně ztráceli některé míče, což se jim ke konci prvního poločasu vymstilo. Při zbytečné ztrátě u rohového praporku odcentroval Petržela na Reinberka, jeho nepovedená střela se odrazila k volnému Zajícovi a slovácký útočník ve 44. minutě zblízka napálil míč pod břevno Dostálovy branky – 1:0.
Také úvod druhého poločasu patřil domácím. Brankař Ševců nejprve vyrazil nebezpečnou střelu Navrátila, potom zlikvidoval sólo Šašinky. Proti střele Petržely byl sice bezmocný, jenomže domácí hráč byl v jasném ofsajdu a gól nemohl platit.
Zlíňané se na polovinu soupeře dostávali sporadicky a těžko hledali způsob, jak čelit tlaku domácích. Od druhého inkasovaného gólu je po střele Navrátila zachránila tyč, Vzápětí na druhé straně rozezvučel brankovou konstrukci Poznar, který ze střední vzdálenosti trefil břevno Trmalovy svatyně.

Domácí se pak zatáhli a přenechali iniciativu Zlíňanům a málem o své vedení přišli, jenomže Poznar nabídnutou šancí pohrdl a z blízka netrefil odkrytou branku. Závěr utkání si již domácí pohlídali a získali tři body do ligové tabulky.