V centru Zlína hořel v noci byt, nikdo nebyl zraněn

08.07.2019 07:29

ZLÍN – Šetření příčin vzniku požáru, který v neděli 7. července v noci zachvátil v Rašínově ulici v centru Zlína byt v pátém nadzemním podlaží, bude pokračovat dnes dopoledne.

„Požár likvidovaly dvě hasičské jednotky, nikdo nebyl zraněn, škoda bude vyčíslena až po ukončení vyšetřování,“ informoval dnes Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Požár hasičům ohlásili v 22:08 hodin občané, kteří procházeli Rašínovou ulicí, uviděli dým a ucítili kouř. Operační důstojník HZS ihned vyhlásil požární poplach vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a jednotce dobrovolných hasičů Statutárního města Zlín-Prštné.

„Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří v bytě na úrovni 5. nadzemního podlaží domu stojícího naproti Obchodnímu centru Zlaté jablko. V dýchacích přístrojích požár uhasili v 22:51 hodin. K odvětrání zasažených prostor použili přetlakovou ventilaci,“ řekl Roman Žemlička.
Během zásahu hasiči z bytu vynesli doutnající vnitřní vybavení, které venku prolévali vodou. S termokamerou hasiči opětovně kontrolovali teploty stavebních konstrukcí. Případem se nyní zabývá vyšetřovatel hasičů a Policie ČR.

Foto: HZS Zlínského kraje