V centru Vsetína bude opět městská tržnice

13.12.2017 09:15

VSETÍN - Vsetínská radnice zřídí od příštího roku veřejnou tržnici před městským úřadem, kde bude možné po letech opět prodávat a nakupovat ovoce a zeleninu. „Splnili jsme tak přání občanů, kteří chtěli, aby se městská tržnice vrátila před radnici, kde si budou moci nakoupit ovoce či zeleninu tak, jak byli v minulosti zvyklí,“ informovala místostarostka Simona Hlaváčová.     
Důvodem ke změně vyhlášky, která reguluje prodej zboží a poskytování služeb mimo provozovny, jsou opakované požadavky občanů o obnovení městské tržnice před vsetínskou radnicí s možností prodeje právě ovoce a zeleniny. „V červnu letošního roku občané v rámci veřejného fóra nominovali TOP desítku problémů a příležitostí Vsetína, mezi kterou se objevil na sedmém místě právě požadavek na „Vybudování městské tržnice – ovoce, zelenina“. V následném internetovém hlasování, kterého se zúčastnilo více jak pět stovek hlasujících, se tento požadavek stal největším skokanem, protože se ze sedmého místa poskočil na druhou příčku,“ připomněla místostarostka Hlaváčová s tím, že správcem městské tržnice budou Technické služby, které jsou příspěvkovou organizací města.
Dosud platný Tržní řád prodej tohoto zboží neumožňuje. „Nový Tržní řád tak bude změněn o možnost prodeje ovoce a zeleniny, a současně bude upraven v souladu s novelizovaným zákonným zmocněním v živnostenském zákoně,“ uvedla vedoucí živnostenského odboru vsetínské radnice Daniela Lukyová. Předpokládaná účinnost aktualizovaného Tržního řádu je od února, po projednání a schválení v Radě města Vsetína.

Adéla Kousalová, tisková mluvčí vsetínské radnice
Ilustrační foto: www.mestovsetin.cz