V Buchlovských horách shořelo osobní auto

10.05.2019 07:08

UHERSKÉ HRADIŠTĚ -  Požár osobního vozidla zkomplikoval středeční dopoledne 9. května plynulý provoz přes Buchlovské hory na Uherskohradišťsku.
„Řidiči, jedoucímu do kopce hor, začalo při jízdě hořet vozidlo v prostoru motoru. Muž měl za vozidlem připojený vozík s rozměrnou plastovou nádrží. Vozík rychle stihl od auta odpojit a odtáhnout od hořícího vozidla. Naštěstí zranění neutrpěl. V šoku se však již jen díval na hořící automobil,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Hasiči se o požáru dozvěděli pár minut po půl deváté a k požáru ihned vyjela jednotka z Buchlovic a ze stanice Uherské Hradiště. Při jejich příjezdu bylo vozidlo celé v plamenech. „K likvidaci požáru použili dva vysokotlaké proudy a během několika minut měli rychle se šířící požár pod kontrolou. Samotnou likvidaci požáru oznámil velitel zásahu krátce po deváté hodině. Nakonec hasiči zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny,“ dodala mluvčí.

Vyšetřovatel hasičů po ohledání vozidla stanovil jako příčinu požáru technickou závadu v motorovém prostoru vozidla. Vzniklá škoda byla vyčíslena na čtyřicet tisíc korun.

Foto: HZS Zlínského kraje