Uzávěrka přihlášek do Soutěže o nejlepší kyselici se kvapem blíží

13.01.2019 11:27

VIZOVICE – Už jen do 20. ledna se mohou přihlásit kuchařky a kuchaři do Soutěže o nejlepší kyselici.
I když každá rodina má svůj vlastní „ověřený“ recept, valašská kyselice k tradičním pokrmům Vizovicka jednoznačně patří.
„Její různé variace lidé mohou ochutnat 1. února v Domě kultury Vizovice, kde se už poosmé uskuteční Soutěž o nejlepší kyselici. Klání, které se vždy těší velkému zájmu veřejnosti, důstojně doplní vernisáž tradiční výstavy Šikovné ruce občanů Vizovic,“ informovala tisková mluvčí vizovické radnice Gabriela Netopilová Sluštíková.
Každý rok se do soutěže přihlásí okolo dvaceti místních i přespolních kuchařů a kuchařek. Hodnotící komise budou dvě – odborná a laická. Hlasovat tak mohou i všichni návštěvníci, kteří na soutěž zavítají.
Polévka se v minulosti na Valašsku jedla prakticky po celý rok, a v odlehčené formě si ji lidé brali například sebou na pole, kde pracovali. To je valašská kyselice.
„Hodnotí se hlavně chuť a vzhled. Komise hodnotí třeba jak je polévka hustá, jaké byly použity ingredience, jak je kořeněná,“ popsala vedoucí Domu kultury Vizovice Jiřina Trlicová.

Každý, kdo se chce do soutěže přihlásit, musí navařit minimálně tři litry polévky. „Ti zkušenější ale už vědí, že aspoň pět litrů by jí dovézt měli. Na co větší počet lidí z řad veřejnosti se polévka dostane, tím větší šanci mají, že v soutěži uspějí,“ upozornila vedoucí domu kultury.

 „Za účast v soutěži dostane každý kuchař čtvrt kila zelí a diplom. Pro výherce je pak připravena hodnotná cena. Program už tradičně doplní přehlídka gajdošských kapel,“ doplnila Gabriela Netopilová Sluštíková.
Vlastimil Langer