Útok agresivního řidiče druhý muž za volantem nečekal

13.09.2019 11:08

ZLÍN - Neobvyklým násilím mezi řidiči, k němuž došlo první zářijový den odpoledne ve Zlíně, se zabývají zlínští policisté.

„Devětačtyřicetiletý muž jel svým vozidlem po ulici Podvesná ve Zlíně, kde zastavil za trolejbusem, jehož řidič chtěl odbočit doleva. Řidiči protijedoucích vozidel ovšem nedali trolejbusu přednost a doprava stála. Řidič stojící za trolejbusem použil pár jadrných slov na adresu těch, kteří neumožní trolejbusu projet, což otevřeným oknem uslyšel řidič vozidla Audi, který právě projížděl kolem něj,“ popisovala událost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Muž okamžitě zacouval zpět, vystoupil z vozidla a zeptal se, jestli ty vulgární výrazy patřily jemu. Se zápornou odpovědí se ale nespokojil, překvapenému řidiči dal ránu pěstí a vyzval ho, aby vystoupil z vozidla.

„Napadený muž stále věřil, že nedorozumění vysvětlí a vystoupil. To neměl dělat. Na jeho hlavu se sneslo hned několik úderů pěstí od rozlíceného řidiče Audi. Překvapený řidi, který se naprosto nečekaně stal obětí útoku, rychle usedl zpět do vozidla, odjel a celou událost oznámil na lince tísňového volání policie – 158,“ uvedla policejní mluvčí.

Policisté zjišťují, kdo byl oním agresivním řidičem, jaký měla celá událost průběh a co jí předcházelo. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví.

„Pachateli těchto trestných činů v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Monika Kozumplíková.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer