Ustlal si v kontejneru a skončil v útrobách popelářského vozu

08.01.2018 15:53

KROMĚŘÍŽ – V kontejneru na papír se chtěl v pátek 5. ledna večer v Kroměříži ohřát osmačtyřicetiletý muž. „Ovlivněn alkoholem usnul a probudil se až v útrobách popelářského vozu. Díky šťastné náhodě přežil téměř nezraněn,“ uvedla v pondělí policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Od soboty může hovořit o velkém štěstí. V kontejneru totiž popíjel alkohol, zahrabal se pod papír tak, že ho nebylo vidět a usnul. „V sobotu ráno obsah kontejneru skončil v popelářském voze i s nocležníkem. Muž měl u sebe naštěstí mobilní telefon. V těsném prostoru se mu podařilo vytáhnout ho z kapsy a zavolat na linku 158. Operační důstojník nezaváhal ani vteřinu a neprodleně zkontaktoval vedoucího firmy, který ihned řidiči nařídil přerušit práci, vypnout vnitřní lis a vrátit se do areálu společnosti, kam mezitím dorazili policisté,“ popsala dramatické okamžiky policistka.
Muži zákona nezvaného nocležníka z papírenského odpadu vyhrabali a předali záchranářům. „Stěžoval si na bolest končetiny a se zraněním byl převezen do nemocnice,“ dodala policistka.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer