Univerzita třetího věku láká na evropské kulturní hodnoty i historii módy

09.01.2018 11:01

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Akademický rok se co nevidět přechýlí k letnímu semestru, a tak valašskokloboucká městská knihovna přichází s nabídkou studijních oborů, které otevře tamní konzultační středisko Virtuální Univerzity třetího věku.
Senioři se mohou hlásit na kurzy Evropské kulturní hodnoty a Dějiny oděvní kultury II., které budou vyučovány formou videopřednášek vždy jednou za dva týdny. Přihlášky je třeba odevzdat nejpozději do 5. února. Virtuální Univerzitu třetího věku organizuje Provozně-ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.
„V zimním semestru navštěvovalo studijní setkání Univerzity třetího věku 32 účastníků nejen z Valašských Klobouk, ale i z okolí. Do nově otevíraných kurzů se k nim mohou připojit i další zájemci, kteří by rádi rozšířili svoje obzory,“ pozvala knihovnice a tutorka virtuálního vzdělávání Jana Dorňáková. „Každý z bloků obsahuje 6 přednášek, k nimž posluchači obdrží také studijní materiály,“ upřesnila.
Po ukončení semestru se vždy uskuteční v jiném konzultačním středisku závěrečný seminář, na kterém studenti převezmou pamětní listy. „Letošní zimní semestr například završíme koncem ledna na semináři v Olomouci, kde bude přítomno na 450 studentů Virtuální Univerzity třetího věku z celé Moravy. Už dříve jsme měli možnost navštívit s našimi posluchači setkání v Hodoníně nebo Kopřivnici, vždy s pěkným programem,“ podotkla Jana Dorňáková a prozradila, že pořadatelství závěrečného semináře letošního letního semestru připadne právě valašskoklobouckému konzultačnímu středisku.
Noví zájemci se mohou ke studiu hlásit osobně v knihovně, e-mailem na adrese knihovna.klobouky@cmail.cz nebo telefonicky na čísle 577 320 932.

Vlastimil Langer

Foto: www.valasskeklobouky.cz