Uklízečka okradla v domově trojici seniorů

30.01.2019 09:00

UHERSKOHRADIŠŤSKO -  Dvacetiletá žena okradla koncem loňského prosince v domově pro seniory na Uherskohradišťsku trojici důchodců o 44 tisíce korun. I přesto, že svého činu nyní velmi lituje, ji policisté v předešlých dnech obvinili z trestného činu krádež.
„Nejen, že musí okradeným vše do koruny vrátit, ale navíc jí hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ informovala v úterý 29. ledna policejní mluvčí Milena Šabatová.
V prosinci loňského roku žena pracovala jako uklízečka v domově pro seniory v obci na Uherskohradišťsku. Jenže se dostala do finančních potíží.  Protože se jako uklízečka pohybovala v pokojích seniorů a několikrát viděla, kam si schovávají peníze, rozhodla se svoji tíživou situaci vyřešit krádeží.
„Vytipovala si dvě ženy a jednoho muže. Poté, co odešli na večeři, jala se mladá žena uklízet jejich pokoje. Vždy si přivřela dveře, aby do místnosti nebylo vidět. Následně jim z uschovaných obálek vzala finanční hotovost s tím, že si senioři stejně nebudou pamatovat, kolika penězi disponují. Jenže to se spletla,“ sdělila mluvčí policie.
Všichni tři okradení po několika dnech své zjištění oznámili jak vedení domu, tak i policii. „Podezření padlo na mladou ženu, která se k činu ihned přiznala. Vypověděla, že nějaké peníze použila na uhrazení svého dluhu a zbytek utratila za vánoční dárky. Jak rychle částku čtyřicet čtyři tisíc korun nabyla, tak rychle ji i pozbyla,“ dodala Milena Šabatová.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer